Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší člověk všech dob, aneb Vzor pro život

20. 10. 2010 0:59:20
Vyznávám se k toleranci vůči všem národům a kulturám světa, jsem zastáncem plurality a globalismu v jejich nejlepším slova smyslu. Vůbec mě tedy netěší, že evropská integrativní snaha, která u mnoha jedinců jako i ve státních institucích vůči přistěhovaným muslimům nejrůznějších národností skutečně je/byla, selhala. Toto úsilí na straně těch, o které jde/šlo, evidentně chybí/chybělo.

Ti z rodilých Evropanů, kteří konvertovali k Islámu a ve své dialogické neschopnosti či nevůli zmíněné přistěhovalce v jejich koránem živené archaičnosti zákonodárství a (ne)společenských praktik podporovali, jim tím k harmonickému spolužití s evropskými národy právě nedopomohli. Je tedy načase, aby střízlivé politické autority tuto reálnou sociální nesnášenlivost a neslučitelnost zejména v otázkách kulturně-právních začaly jako takovou chápat a seriózně řešit.

Mnozí z multikulturalitu zastávajících politiků nyní začnou měnit názor a vzdávat jejich dosavadní pozici; mnozí z nich na takový signál, jaký ve formě výroku kancléřky Merkelové před několika mála dny přišel, jen čekali. Ještě se definující, nicméně oficiální postoj Německa, povede v Evropě k více méně kontrolovanému domino-efektu. Nebude již jen doménou (ultra-)pravicových politiků, imigraci radikálně regulovat či znemožňovat, když už ne nepřizpůsobivé cizince vyhošťovat. Otázkou je, v jaké míře to tzv. EU-smlouva "Euromed" (= Euro-Mediterranean-Partnership) dovolí. Pokud k jejímu podpisu skutečně dojde, bude její významnou součástí imigrace desítek milionů Arabů do Evropy. Nicméně se domnívám, že již brzy bude evropským politickým kariérám vysloveně smrtonosné, nepopulárním, nábožensky fundovaným žádostem muslimů vyhovovat. Jednou do problematiky islamistického tažení popravdě zasvěceno, nebude obyvatelstvo Evropy ani otálet ani resignovat. O výstavbě nových mešit či islámských škol budou muslimové v Evropě alespoň po dobu několika dalších desetiletí moci tak nanejvýš snít.

Skutečnou vůlí islamistických ideologů a jejich indoktrinovaných pěšáků totiž doopravdy není propagované globální vítězství Islámu, tedy jeho absolutní dominance a z ní údajně rezultující celosvětový mír, nýbrž konflikt sám o sobě, neustále provokovaný boj. Bez obrazu nepřítele a boje proti němu upadá Islám do bezvýznamnosti, přesněji - do absurdity, protože pro světové společenství národů a kultur, vedle sebe žijících ve vzájemné úctě a míru, jsou doslova všechna ostatní náboženství nesrovnatelně lépe vybavena.

Vycházím z toho, že není na světě jednoho historika, exegeta nebo i prostého čtenáře koránu, který by chtěl zpochybnit, že se historicky tradovaný Mohamed jako vojevůdce a diktátor brodil krví. Dějiny našeho světa jsou všestranně kruté, ale co bylo, bylo, změnit se to nedá. Mnohem horší skutečně je, že Islám přikazuje, ctít tohoto válečníka a zároveň zakladatele Islámu jako tzv. 'uswa hasana', totiž "vzor pro všechny časy". Cokoliv Mohamed činil, je tím, co jsou všichni muslimové povinni činit - ve všech časech a na všech místech. "Není lepší vzor pro život, než Mohamed, 'al-insan al-kamil', nejlepší z lidí, který musí být napodobován všemi muslimy".

Ztřeštěných radikálů se zbraní v ruce a simplifikovanou idejí v hlavě je víc než dost na to, aby mohlo dojít k nové vlně otevřených konfliktů. A chraň bože, aby v některé z evropských zemí došlo ze strany muslimů k nějakému dalšímu teroristickému aktu. Vím, že právě to si i mnozí z odpůrců Islámu přejí.
Nyní se prokáže, v jaké míře je naše evropská kultura zároveň i křesťanská. Jak by totiž mohl ten, kdo je bez víry, obstát vůči něčemu, co druhý prosazuje mocí víry - byť i té v něco barbarského?
j.r.

P.S.: Je to možná trochu nevážné, ale doporučuji v tomto vztahu nádherný český film s Vlastou Burianem: "Nejlepší člověk". Zahřeje, poučí a pobaví...

Před 5 minutami · Upravit příspěvek · Odstranit

Autor: Jiří Rotrekl | středa 20.10.2010 0:59 | karma článku: 14.18 | přečteno: 1211x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Václav Vysušil

Proč se otravovat s výročími typu '68

Okupace 68? No a co, už s tím neotravujte. Život jde dál, myslí si Marek Raida. Co zajímalo naše dědy, nezajímá naše děti. A kdo to nechápe, měl by si dát studenou sprchu a naučit se vnímat svět v nových souvislostech.

23.8.2017 v 7:20 | Karma článku: 12.40 | Přečteno: 84 | Diskuse

Luděk Mazurek

Papež František upřednostnil zájmy uprchlíků před bezpečím a životy domácích lidí!

Dnešní poselství Papeže Františka, ve kterém povyšuje zájmy uprchlíků nad národní bezpečnost a hájí údajné „právo“ kohokoli vstupovat do jakékoli země, která má mít povinnost se pak o něj postarat, je skutečně nevídané a šokující.

22.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 38.24 | Přečteno: 1366 | Diskuse

Tomáš Gayer

Slova papeže Františka mě moc potěšila

Slova papeže Františka, že zájmy uprchlíků jsou důležitější než národní bezpečnost, mě nesmírně potěšila. Předpokládám, že ještě tento týden....

22.8.2017 v 19:29 | Karma článku: 38.95 | Přečteno: 2067 | Diskuse

Jan Ziegler

Mnozí Rusové stále hájí brutální okupaci Československa

Se zájmem jsem se včera podíval na dokument České televize Invaze 1968 ruský pohled. Smutné ovšem je, že názory sovětského generála, který prokazatelně lhal o srpnové okupaci, v Rusku stále převažují.

22.8.2017 v 19:20 | Karma článku: 27.83 | Přečteno: 688 | Diskuse

Karel Trčálek

Památník Vasiľa Biľaka zničila neomarxistická aktivistka

Máte doma Gottwaldovu sochu? Nebo Leninovu? Pak jste ji určitě někde ukradli, nezákonně zprivatizovali

22.8.2017 v 19:09 | Karma článku: 15.29 | Přečteno: 472 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1128
Jsem "ztracený syn", který přišel k poznání, že není jiné východisko, než se (ze svých sebe-přesvědčení) navrátit domů. Jsem kdo budu a budu kdo jsem.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.