Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší člověk všech dob, aneb Vzor pro život

20. 10. 2010 0:59:20
Vyznávám se k toleranci vůči všem národům a kulturám světa, jsem zastáncem plurality a globalismu v jejich nejlepším slova smyslu. Vůbec mě tedy netěší, že evropská integrativní snaha, která u mnoha jedinců jako i ve státních institucích vůči přistěhovaným muslimům nejrůznějších národností skutečně je/byla, selhala. Toto úsilí na straně těch, o které jde/šlo, evidentně chybí/chybělo.

Ti z rodilých Evropanů, kteří konvertovali k Islámu a ve své dialogické neschopnosti či nevůli zmíněné přistěhovalce v jejich koránem živené archaičnosti zákonodárství a (ne)společenských praktik podporovali, jim tím k harmonickému spolužití s evropskými národy právě nedopomohli. Je tedy načase, aby střízlivé politické autority tuto reálnou sociální nesnášenlivost a neslučitelnost zejména v otázkách kulturně-právních začaly jako takovou chápat a seriózně řešit.

Mnozí z multikulturalitu zastávajících politiků nyní začnou měnit názor a vzdávat jejich dosavadní pozici; mnozí z nich na takový signál, jaký ve formě výroku kancléřky Merkelové před několika mála dny přišel, jen čekali. Ještě se definující, nicméně oficiální postoj Německa, povede v Evropě k více méně kontrolovanému domino-efektu. Nebude již jen doménou (ultra-)pravicových politiků, imigraci radikálně regulovat či znemožňovat, když už ne nepřizpůsobivé cizince vyhošťovat. Otázkou je, v jaké míře to tzv. EU-smlouva "Euromed" (= Euro-Mediterranean-Partnership) dovolí. Pokud k jejímu podpisu skutečně dojde, bude její významnou součástí imigrace desítek milionů Arabů do Evropy. Nicméně se domnívám, že již brzy bude evropským politickým kariérám vysloveně smrtonosné, nepopulárním, nábožensky fundovaným žádostem muslimů vyhovovat. Jednou do problematiky islamistického tažení popravdě zasvěceno, nebude obyvatelstvo Evropy ani otálet ani resignovat. O výstavbě nových mešit či islámských škol budou muslimové v Evropě alespoň po dobu několika dalších desetiletí moci tak nanejvýš snít.

Skutečnou vůlí islamistických ideologů a jejich indoktrinovaných pěšáků totiž doopravdy není propagované globální vítězství Islámu, tedy jeho absolutní dominance a z ní údajně rezultující celosvětový mír, nýbrž konflikt sám o sobě, neustále provokovaný boj. Bez obrazu nepřítele a boje proti němu upadá Islám do bezvýznamnosti, přesněji - do absurdity, protože pro světové společenství národů a kultur, vedle sebe žijících ve vzájemné úctě a míru, jsou doslova všechna ostatní náboženství nesrovnatelně lépe vybavena.

Vycházím z toho, že není na světě jednoho historika, exegeta nebo i prostého čtenáře koránu, který by chtěl zpochybnit, že se historicky tradovaný Mohamed jako vojevůdce a diktátor brodil krví. Dějiny našeho světa jsou všestranně kruté, ale co bylo, bylo, změnit se to nedá. Mnohem horší skutečně je, že Islám přikazuje, ctít tohoto válečníka a zároveň zakladatele Islámu jako tzv. 'uswa hasana', totiž "vzor pro všechny časy". Cokoliv Mohamed činil, je tím, co jsou všichni muslimové povinni činit - ve všech časech a na všech místech. "Není lepší vzor pro život, než Mohamed, 'al-insan al-kamil', nejlepší z lidí, který musí být napodobován všemi muslimy".

Ztřeštěných radikálů se zbraní v ruce a simplifikovanou idejí v hlavě je víc než dost na to, aby mohlo dojít k nové vlně otevřených konfliktů. A chraň bože, aby v některé z evropských zemí došlo ze strany muslimů k nějakému dalšímu teroristickému aktu. Vím, že právě to si i mnozí z odpůrců Islámu přejí.
Nyní se prokáže, v jaké míře je naše evropská kultura zároveň i křesťanská. Jak by totiž mohl ten, kdo je bez víry, obstát vůči něčemu, co druhý prosazuje mocí víry - byť i té v něco barbarského?
j.r.

P.S.: Je to možná trochu nevážné, ale doporučuji v tomto vztahu nádherný český film s Vlastou Burianem: "Nejlepší člověk". Zahřeje, poučí a pobaví...

Před 5 minutami · Upravit příspěvek · Odstranit

Autor: Jiří Rotrekl | středa 20.10.2010 0:59 | karma článku: 14.18 | přečteno: 1211x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Chmelař

Je čas udělat krok dál

Už pár let se, nejen v Česku, ale v celé Evropě, vede boj o svobodu slova, o zachování evropské Evropy a vůbec o zachování zdravého rozumu. Je jasné, že dochází k velkému přerodu celé naší společnosti. Ale co z toho vzejde?

23.6.2017 v 12:30 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 191 | Diskuse

Jan Dvořák

Mynářovy padesátiny na Zemanově (před)zahrádce

Oslava padesátin kancléře Mynáře zaujala nejen lokalizací do jinak nevyužitých prostor, ale i sociologicky reprezentačním vzorkem hostů - od nejvyššího duchovního přes léčitele erekce až po úspěšné, leč vyměněné ex členy vlády.

23.6.2017 v 11:31 | Karma článku: 7.27 | Přečteno: 196 | Diskuse

Karel Wágner

Proč se v té Sýrii vlastně válčí?

Za každým větším ozbrojeným konfliktem vždy stojí boj o politický vliv a kont­rolu zdroje velkých příjmů.

23.6.2017 v 9:09 | Karma článku: 26.63 | Přečteno: 714 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Jiná cesta k Bohu?

Pro profesora Halíka je islám jen jiná cesta k Bohu. Český xenofob k tomu dodává, že zřejmě se jedná o nějakou zkratku nebo se panu Halíkovi pomátla navigace.

23.6.2017 v 6:43 | Karma článku: 26.45 | Přečteno: 749 | Diskuse

Jiřina Macháčková

Císařský řez je pro dítě rizikovější než domácí porod

Minulý týden paní advokátka Klára Slámová rozpoutala diskuzi, kde kladla otázku, proč ženy ohrožují děti domácím porodem. Rodit doma považuje za iracionální a rizikové. Pro zastánce odlišného přístupu měla jen posměch a popření.

22.6.2017 v 20:13 | Karma článku: 23.65 | Přečteno: 2558 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1128
Jsem "ztracený syn", který přišel k poznání, že není jiné východisko, než se (ze svých sebe-přesvědčení) navrátit domů. Jsem kdo budu a budu kdo jsem.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.